Międzyszkolny Konkurs Spelling Bee - Finał!

Marzec 24, 2017

Dzisiaj odbył się w naszej szkole Finał V edycji Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego z J. Angielskiego – Spelling Bee. Dotarli do nas uczestnicy aż z piętnastu gimnazjów, wyłonieni w pierwszym etapie tego konkursu. Na miejscu uczniowie zaczęli od pisania dyktanda, które przeprowadził nasz gość specjalny – dr Paul Wilson z USA. Po sprawdzeniu prac okazało się, że do finału przeszło 25 osób. Na tym etapie finaliści musieli literować ze słuchu słowa, wypowiadane przez pana Wilsona. O wyeliminowaniu uczestnika decydowała „sudden death” („nagła śmierć”), czyli popełnienie choćby najmniejszego błędu w literowaniu. Poziom konkursu zadziwił nas wszystkich! Naszą szkołę bardzo godnie reprezentowali: Marcin Łastowski, Natalia Woreta, Jan Odyniec, Julia Gałaman oraz Jakub Sofiński.

Niepokonani okazali się:

Szymon Przywoźny z Gimnazjum nr 17 – I miejsce

Maciej Klupp z Gimnazjum nr 2 w Zgierzu- II miejsce

Marcin Łastowski – Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II – III miejsce

Fundatorami nagród było biuro FunTour, które podarowało zwycięzcy wycieczkę do jednej ze stolic europejskich, oraz Szkoła Językowa LIVE, która ufundowała duże zniżki na kursy językowe, które prowadzi.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! :)

Szkolny Etap Spelling BeeDrzwi Otwarte
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« gru    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Ostatnio dodane