Mistrzostwa Łodzi Szkół Gimnazjalnych – Piłka siatkowa dziewcząt

Grudzień 11, 2015

4 grudnia pod patronem Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego organizowaliśmy fazę grupową Mistrzostwa Łodzi Szkół Gimnazjalnych – Piłka siatkowa dziewcząt.
Do turnieju zgłoszone były następujące szkoły: Gimnazjum nr 21, Gimnazjum nr 22, Gimnazjum Edukacja oraz Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi.
Jak się jednak okazało zabrakło drużyny z „Edukacji” która oddała swoje mecze walkowerem. Turniej był bardzo emocjonujący i bogaty w akcje na najwyższym poziomie.
Najlepszą drużyną okazała kadra z Gimnazjum nr 22, która wygrała ze znaczną przewagą wszystkie swoje mecze i awansowała z pierwszego miejsca do półfinału rozgrywek.
Najciekawsze i najbardziej widowiskowe natomiast było spotkanie pomiędzy Katolikiem i Gimnazjum nr 21, smaczku dodawała świadomość, iż kto wygra ten mecz awansuje do następnego etapu.Pierwszy set to dominacja naszej drużyny i zdecydowane zwycięstwo. Drugi to gra punkt za punkt i niestety minimalna nasza przegrana.
Tie-brak to wspaniała gra naszych dziewcząt, lecz niestety tylko do stanu 12:8. Od tego momentu sportowe szczęście „powędrowało” na stronę gości.
Nasz trener, Michał Krymarys, próbował zmienić obraz gry biorąc przerwy techniczne, robiąc zmiany lecz niestety zabrakło zimnej krwi w naszych szeregach i musieliśmy obejść się smakiem, ulegając w trzecim secie. Pomimo przegranej w tym meczu, można pochwalić dziewczyny. Były bardzo ambitne i waleczne, a skład jeszcze na dzień przed rozgrywkami był uzupełniany, ponieważ z powodu choroby i kontuzji zabrakło w naszej kadrze dwóch podstawowych zawodniczek, które do tej pory brały ciężar gry na siebie:
Basi Lewandowskiej (na co dzień trenującej UKS Lider Konstantynów Łódzki) oraz Gosi Sławińskiej z ŁKS Siatkówka Żeńska.
Ale taki jest sport „ktoś musi przegrać, by wygrać mógł ktoś”. – powiedział Michał Krymarys.
17.12.2015 będziemy gospodarzem kolejnego turnieju eliminacyjnego tym razem zagrają nasi chłopcy.
Trzymajmy mocno za nich kciuki i pomóżmy dopingiem.