• rok szkolny 2014/2015

Jakub Sofiński – uczeń klasy 1Gc – został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Muzyki
    Weronika Jaskóła – uczennica klasy 2Gc – została Laureatką Wojewódzkiego Konkursu z Plastyki
    Edyta Myślin – uczennica klasy 3Ga – została wyróżniona w konkursie fotograficznym Łódź przemysłowa na fotografii
    Jan Urbanek – uczeń klasy 3Ga – został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki
    Antoni Wyka – uczeń klasy 3Ga – został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii
    Maks Mikuła – uczeń klasy 2Gb – został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Historii
    Zuzanna Rymkiewicz – uczennica klasy 3Ga – została finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Plastyki
    Julia Janicka – uczennica klasy 3Gc – została finalistą Wojewódzkiego Konkursu z WOS

rok szkolny 2013/2014

Marek Kulicki – uczeń klasy IIIA – uzyskał tytuł finalisty 38. OLIMPIADY JĘZYKA ANGIELSKIEGO olimpiada przewidziana jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
    Marysia Majchrzak – uczennica klasy III B – została LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Sztucesekcja muzyki
    Igor Maraszek – uczeń klasy III GB – przeszedł do ostatniego etapu Konkursu Wojewódzkiego z Fizyki uzyskując 100% w etapie rejonowym
    Krzysztof Jabłoński – uczeń klasy 3Ga – został laureatem Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego
    JULIUSZ WOJCIECHOWSKI – uczeń klasy IIIgb – został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie
    Paweł Grzegorzewski – uczeń klasy 3gb – został Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
    Katarzyna Tyczyńska – uczennica klasy IIIA – FINALISTKĄ Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
    Łukasz Kostrzewa – uczeń klasy IIIC – bierze udział w finale OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW
    Jan Urbanek – uczeń klasy IIA – uzyskał wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „BÓBR”

rok szkolny 2012/2013

Marta Brewer – uczennica kl. 3GB – zdobyła 1 miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjalnej Olimpiadzie z Języka Angielskiego

Laureaci Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2013:
    Hanna Dąbrowska – uczennica kl. 3GB – Wojewódzki Konkurs Geograficzny
    Marek Kulicki – uczeń kl. 2GA – Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
    Agnieszka Kowalczyk – uczennica kl. 3GA – Wojewódzki Konkurs Matematyczny
    LIDIA ZIĄBKA – uczennica kl. 3GB – Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego
    Zuzanna Łaska – uczennica kl. 2GB – Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Sztuce sekcja muzyki

ODYSEJA UMYSŁU 2013 22. FINAŁ OGÓLNOPOLSKI V miejsce – drużyna z IIIB w składzie:
    Marta Brewer, Tomasz Dziubałtowski, Hanna Dąbrowska, Monika Kaczmarek, Dominika Komisarczyk, Lidia Ziąbka

Hanna Dąbrowska – uczennica klasy 3 GB

Marta Drobnik – uczennica klasy 2 GB – zdobyła złoty medal w skoku wzwyż w Lidze Lekkoatletycznej
    Michał Dacz – uczeń klasy 3 GA – zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą w Lidze Lekkoatletycznej
    Alicja Król – uczennica klasy 3 GA – zajęła IV miejsce w biegu na 100m w Lidze Lekkoatletycznej

Maja Bansiak – uczennica kl. 3GA – zajęła I miejsce w województwie łódzkim w Konkursie „Ojczyzna Polszczyzna”
    Dominika Komisarczyk – uczennica kl. 3GB – finalistka etapu wojewódzkiego w Konkursie „Ojczyzna Polszczyzna”
    Marcin Mostowy – uczeń kl. 3GA – finalista etapu wojewódzkiego w Konkursie Ojczyzna Polszczyzna

Drużyna na piątkę!!! 5. miejsce w Polsce:
    Marta Brewer, Tomasz Dziubałtowski, Monika Kaczmarek, Dominika Komisarczyk, Hanna Dąbrowska, Emil Gontar, Lidia Ziąbka
    trenowana przez Aleksandrę Kunę

Marta Drobnik – uczennica klasy 2 GB – zajęła II miejsce na XV Halowym Mityngu w Skoku Wzwyż

AGNIESZKA KOWALCZYK – uczennica kl. 3GA – uzyskała 100% punktów w etapie rejonowym WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU GIMNAZJALNEGO Z MATEMATYKI.

Marcin Majewski – 3gb – 10 miejsce

zespół wokalny Katolickiego Gimnazjum zajął I miejsce XIX Przegląd Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła” 2013

drużyna w składzie: Antoni Wyka IA, Hanna Dąbrowska IIIB
    zajęła IV miejsce XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble

drużyna Katolickiego Gimnazjum zajęła

Zawody promujące kulturę fizyczną – Gimnazja – Rejon 1 III miejsce w rozgrywkach piłki nożnej dziewcząt

Konkurs Literacki „Moje prawa człowieka prawami innych?”
    Marcin Mostowy IIIA – I miejsce, Anna Surkont IIID – III miejsce, Robert Stadryniak IIIA i Aleksandra Miksa IIID – WYRÓŻNIENIA

KONKURSU na najlepszą e-publikację wykonaną w edytorze MAPPTIPE 2 miejsce Katolickie Gimnazjum

rok szkolny 2011/2012

w budowie

rok szkolny 2010/2011

w budowie

HISTORYCZNY SUKCES

Nasi koszykarze odnieśli jeden z największych sukcesów w sportowej historii naszej szkoły. Po udziale w triathlonie, miejscach tuż za podium w zawodach pływackich i dobrych startach w siatkówce nadszedł czas na występ naszych koszykarzy. Dnia 1 i 2 lutego 2011 nasi zawodnicy wygrali wszystkie 3 spotkania fazy grupowej rozgrywek w ramach Mistrzostw Łodzi w koszykówce chłopców (pokonując po zaciętym spotkaniu i dogrywce między innymi drużynę ligową UKS Jordan). Tym samym po raz pierwszy w historii Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi awansowaliśmy do ścisłych finałów Łodzi! Niezależnie od przebiegu kolejnych zawodów, możemy być w 100% dumni z postawy koszykarzy.

O awans nie było łatwo. Trudnym okazał się zwłaszcza pierwszy dzień, w którym graliśmy dwa mecze pod rząd i to z najtrudniejszymi przeciwnikami. Szczególnie emocjonującym okazał się mecz z gospodarzami, drużyną Gimnazjum nr 34, czyli ligową drużyną trzecioklasistów z drużyny UKS Jordan. Wbrew wszelkim przepowiedniom i kalkulacjom przybyłych na mecz drużyn i trenerów nasi chłopcy pokonali faworytów po dogrywce. Sprawiliśmy naprawdę wielka niespodziankę!

Na szczególne wyróżnienie po turnieju zasługują Oskar Mikołajczyk i Adam Bartkiewicz. To oni poprowadzili nasz zespół do wygranych. Adam podczas turnieju zablokował ponad 10 rzutów przeciwników i popisał się kilkoma „wsadami”. Oskar natomiast w najważniejszym meczu zdobył praktycznie połowę punktów całej drużyny i podczas całego turnieju był głównym rozgrywającym w zespole!

Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Mazgiel-Wiszniewski, Robert Rejniak, Adam Chodakowski, Adam Bartkiewicz, Oskar Mikołajczyk, Piotr Pawłowski, Piotr Grzegorzewski, Patryk Ciałkowski, Łukasz Stencel, Łukasz Pastwa, Aleksander Bella.

Sport w szkole rozwija się coraz dynamiczniej. Klubowicze SKS katolik.edu.pl biorą udział w niemal każdej lokalnej imprezie biegowej, a inne dyscypliny przynoszą nam dużo satysfakcji. Nowo wybudowana hala sportowa i entuzjazm naszej młodzieży pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość sportu w Katolickim Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II.

Teraz czekamy na finały i zaczynamy przygotowania do udziału w triathlonie w Suszu i podczas Mistrzostw Polski w aquathlonie w Rawie Mazowieckiej. Trzymajmy kciuki za naszych sportowców!