Spektakl Stopklatka

Styczeń 12, 2017
O tym, jak jeden moment zmienia życie, czyli „Stopklatka” w Teatrze Powszechnym.
Ferie tuż, tuż, a my zamiast na tradycyjne lekcje poszliśmy dziś, zarówno Liceum, jak i Gimnazjum, do Teatru Powszechnego na sztukę młodej, nieznanej jeszcze autorki Maliny Prześlugi pt. „Stopklatka”.
Przed spektaklem uczestniczyliśmy w warsztatach psychologiczno- aktorskich, które częściowo wprowadzały w tematykę sztuki, ale przede wszystkim były praktyczną nauką radzenia sobie ze stresem poprzez proste i skuteczne ćwiczenia. Uczył nas Andrzej Jakubas – aktor Teatru Powszechnego z trzydziestoletnim (jak sam powiedział, choć nie wygląda) doświadczeniem scenicznym i było naprawdę zabawnie. Niektórzy uczniowie (ci odważniejsi) mieli okazję wystąpić na scenie i wygląda na to, że debiut aktorski mają już za sobą… Może za kilka lat zobaczymy ich jako profesjonalnych artystów?
Po krótkiej przerwie obejrzeliśmy trudny pod względem emocjonalnym spektakl. Główną rolę – Wojtka zagrał świetnie Jakub Firewicz, a jego partnerką była Magdalena Dębicka (w zależności od sceny „wchodziła” w rolę dziewczyny lub matki bohatera).
„Stopklatka” to historia maturzysty, który po niefortunnym skoku do wody traci nie tylko sprawność fizyczną, ale także umiejętność mówienia. Świat patrzy na niego z litością, ale on sam czuje i rozumie, jak dawniej, nie może tylko tego wyrazić. Jego pasją jest kino i stąd właśnie tytuł sztuki. Niestety, w realnym życiu nie można zatrzymać jednego kadru, tak jak w filmie i zmienić naszego losu…
Wiele refleksji, nierozwiązywalnych problemów i zadumy nad własnym życiem pojawia się po tym spektaklu. Warto się nad nimi zastanowić i dlatego czasem zamiast na ”klasyczne” lekcje trzeba wybrać się do teatru…
Bezpłatne warsztaty w ferie!Nowy plan lekcji
Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« cze    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Ostatnio dodane