„Spieszmy się kochać ludzi...”

Styczeń 13, 2017
Dziś mieliśmy okazję poznać bliżej i prywatnie Autora jednego z najbardziej znanych cytatów z poezji polskiej – księdza Jana Twardowskiego. A wszystko dzięki uprzejmości Pani Aldony Kraus – przyjaciółki Poety, lekarki – okulistki , która wielokrotnie gościła Go w swoim domu w podwarszawskim Aninie. Pani Aldona opowiedziała nam o swojej fascynacji twórczością Jana od Biedronki (jak sam siebie nazwał w wierszu „Modlitwa do św. Jana od Krzyża”), o swoim pierwszym z Nim spotkaniu i wierszu, który Mu dedykowała („Modlitwa, co podporą”) , o świętach i wakacjach, które spędzali razem, wspólnych śpiewach, a także o leczeniu Księdza (nie był grzecznym pacjentem). Zbiór wspomnień z ostatnich kilkudziesięciu lat życia Poety (1915-2006) Pani Aldona wydała w książce pt. „O wszystkim i o niczym. Rozmowy z Księdzem Janem Twardowskim”, ale Jej barwna opowieść z pewnością bardziej zapadnie nam w pamięć.
Nasi uczniowie też postarali się podziękować Pani Aldonie i uczynić atrakcyjniejszym to spotkanie. Szymon Łyczko, Julia Wardzińska i Filip Wardziński pięknie recytowali wiersze ks. Twardowskiego. Ola Podlaszewska, Zosia Wysoczyńska i Maja Dobrosz przygotowały świetną gazetkę o Poecie. Mikołaj Walter profesjonalnie opracował prezentację multimedialną, którą wyświetlano podczas wspomnień Pani Aldony. Śliczną, własnoręcznie wykonaną kartkę z podziękowaniami dla Przyjaciółki Poety zrobiła Zuzia Gembus.
Dziękujemy Wam i oczywiście Pani Aldonie za zaangażowanie!
Nowy plan lekcjiWarsztaty feryjne – tydzień pierwszy
Listopad 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Ostatnio dodane