VIII Spotkanie Szkół Polskich i Polonijnych - dzień III

Październik 24, 2018

23 i 24 października były bardzo intensywnymi dniami dla uczestników VIII Spotkania Szkół Polskich i Polonijnych im. Jana Pawła II. We wtorek gościliśmy pracowników IPN, którzy przynieśli ze sobą edukacyjne gry dotyczące historii Polski. Odkrywanie trudnej drogi naszego kraju do niepodległości okazało się fascynującą przygodą.
Środa była dniem poświęconym głównemu tematowi spotkania -wolności człowieka i narodu w nauczaniu Jana Pawła II. Studiowanie słów papieża, dyskusje w grupach, wymiana poglądów – to wszystko pozwoliło się zastanowić nad kwestią wolności , danej i zadanej każdemu z nas.
Wspólne spotkanie w szkole zakończyła praca nad girlandami dla Niepodległej. Girlandy składały się z zapisków, rysunków i kolaży na temat naszych tradycji, symboli, wybitnych rodaków, języka.
Gości z zagranicy czeka jeszcze wycieczka do Wadowic i Krakowa.
Za parę dni kolejne spotkanie uczniów szkół, którym patronuje Wielki Papież przejdzie do historii. Pozostaną refleksje, miłe wspomnienia i nawiązane przyjaźnie.

Zdjęcia wykonał Artur Chróścicki – dziękujemy!

VIII Spotkanie Szkół Polskich i Polonijnych – dzień IIJulek i szachy
Czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« maj    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Ostatnio dodane