Wyróżnienie dla Oli

Kwiecień 14, 2018

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż w czwartek 12 kwietnia br. uczennica klasy 2BG Aleksandra Zygier otrzymała WYRÓŻNIENIE w XIII Konkursie „Gastronomia Francuska” organizowanym przez Technikum Gastronomiczne w Łodzi. W pierwszym etapie konkursu Ola świetnie napisała test teoretyczny sprawdzający znajomość zagadnień związanych z kuchnią francuską i w ten sposób zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym rywalizowała w gronie dziesięciorga najlepszych w Łodzi i województwie kuchmistrzów. Zadaniem finalistów było samodzielne ( i bez korzystania z półproduktów!) przygotowanie wybranej potrawy w barwach flagi francuskiej. Ola zaprezentowała tort z truskawkami na bazie biszkopta, przekładany masą budyniową, któremu nadała nazwę „Un petit sourire”, czyli mały uśmiech. Pięknie opisała swoje dzieło przed czteroosobowym profesjonalnym jury, którego przewodniczącą była pani dyrektor Gastronomika Małgorzata Czyżyk.  Jurorzy oceniali estetykę wykonania, stopień trudności, wkład pracy, pomysłowość oraz oczywiście wartości smakowe potraw. Wyniki ogłoszono po burzliwych debatach ze względu na wysoki poziom przygotowanych specjałów. Po rozdaniu nagród i dyplomów nastąpiła najprzyjemniejsza część konkursu czyli degustacja wszystkich potraw. Było pysznie i kolorowo.

Gratulujemy naszej Oli sukcesu i życzymy rozwijania kulinarnej pasji! :)

Konkurs z GeografiiDOZ Maraton Łódź
Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Ostatnio dodane