Zajęcia techniczne w Pracowni Edukacji Przedzawodowej cd...

Luty 15, 2016

W dniu 12.02.2016 r. klasa I GC odbyła zajęcia techniczne w Pracowni Edukacji Przedzawodowej przy ul. Franciszkańskiej 137 w celu poznania zawodów związanych elektrycznością i obróbką drewna.  Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup wykonywała obwody elektryczne, które miały zostać wykorzystane do zmontowania lampki, gniazdka elektrycznego i oświetlenia klatki schodowej. Przed przystąpieniem do pracy zapoznaliśmy się z instrukcjami, a następnie otrzymaliśmy potrzebne materiały i przystąpiliśmy do działań praktycznych. Efektem naszej pracy było powstanie działającej instalacji.
Zajęcia były interesujące, a my z przyjemnością wykonywaliśmy dane nam zadania. Wykonanie elektrycznej instalacji samodzielnie jest ciekawym zajęciem.

opracowała Karolina Sołtysiak

Dziś uczestniczyliśmy w zajęciach obróbki drewna. Na początku podpisaliśmy zasady BHP oraz regulamin pracowni technicznej. Nie było to trudne zadanie, ale potem należało się do nich stosować!
Po krótkim zapoznaniu się z urządzeniem pracy – tokarką, przystąpiliśmy do pracy w parach. Naszym pierwszym wyzwaniem było spiłowanie większej części drewnianego klocka – około 80 mm, aby uzyskać średnicę klocka 25 mm – co wbrew pozorom nie było łatwe! Następnie narysowaliśmy trzy linie na przedmiocie pracy – pierwszą po 15 mm, drugą po 45 mm (licząc od początku), a trzecią po 60 mm. Ostatni wydzielony odcinek spiłowaliśmy na ukos, aby z jednej strony klocka średnica wynosiła 13 mm. Trasując wymiary, wzorowaliśmy się na danym rysunku technicznym. Pod koniec oszlifowaliśmy kołek papierem ściernym. W rezultacie każda z grup wyprodukowała drewniany brelok do kluczy. Po sprawdzeniu wymiarów przez nauczyciela wszyscy uczniowie cieszyli się z otrzymanych piątek. Gotowe projekty zabraliśmy ze sobą na pamiątkę.

opracowała Hania Pietruszewska

Walentynki! Walentynki!Zajęcia z języka polskiego dla szóstoklasistów
Październik 2019
P W Ś C P S N
« wrz    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Ostatnio dodane